MENU GŁÓWNE
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE
SZKOŁA PODSTAWOWA
GIMNAZJUM
PROGRAMY, W KTÓRYCH UCZESTNICZYMY
KONKURS "LUBELSZCZYZNA - MOJA MAŁA OJCZYZNA"
10 LAT GIMNAZJUM
PRZYDATNE LINKI

Osiągnięcia uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Suścu
  w roku szkolnym 2018/2019

 

Konkursy przedmiotowe organizowane
przez Kuratorium Oświaty w Lublinie

 

Przedmiot/konkurs

Etap okręgowy

II etap

Etap wojewódzki

III etap

Konkurs historyczny

 

 

 

szkoła podstawowa

Roksana Lipian - VIII a

Opiekun: B. Łasocha

Mikołaj Korkosz – VIII b

Opiekun: Jan Skroban

gimnazjum

Tomasz Hałasa – III a

Opiekun: B. Łasocha

szkoła podstawowa

Mikołaj Korkosz – VIII b

Finalista

Opiekun: Jan Skroban

 

 

Konkurs matematyczny

szkoła podstawowa

Bartłomiej Kiecana – VIII a

Opiekun: M. Borowicz

szkoła podstawowa

Bartłomiej Kiecana – VIII a

Finalista etapu wojewódzkiego.

Opiekun: M. Borowicz

Konkurs

z języka polskiego

szkoła podstawowa

Malec Dawid – VIII b

Opiekun: S. Pogudz

 

------------------------------------

Konkurs

geograficzny

szkoła podstawowa

Mikołaj Korkosz – VIII b

Opiekun: U. Bartoszek

gimnazjum

Kinga Gałan – III b

Kinga Leńczuk – III b

Opiekun: U. Bartoszek

 

 

-------------------------------------

Konkurs

biologiczny

gimnazjum

Kinga Leńczuk – III b

Opiekun: T. Kłus

 

-------------------------------------

Konkurs

z języka angielskiego

szkoła podstawowa

Roksana Lipian - VIII a

Patrycja Krzyszycha VIII a

Opiekun: J. Gęborys

gimnazjum

Kinga Leńczuk – III b

Opiekun: T. Bakaj

 

 

---------------------------------------

 

 

 

Konkursy artystyczne

 

Etap gminny

Etap powiatowy

 

Etap wojewódzki

 

Gminny Konkurs Plastyczny „Patriotyzm w sercu dziecka”

I miejsce: Joanna Bartosik VIII a

I miejsce: Anna Litwin IV b

III miejsce: Karolina Paska VII

Opiekun: E. Nieścior

 

I miejsce: Wiktoria Żółkiewska kl. I

II miejsce: Milena Dębska kl. I

Opiekun: B. Zarzycka

 

 

 

------------------------------------

 

 

 

---------------------------------

 

 

 

-----------------------------

Konkurs Plastyczny
„Bezpieczni na drodze”

Laureatki:

Joanna Bartosik VIII a

Amelia Koper V b

Anna Litwin IV b

Opiekun: M. Koper

 

 

 

----------------------------------

Gminny Konkurs Recytatorski
„W magicznym świecie wierszy Władysława Bełzy”

Laureat:

Bartosz Łasocha kl. II

Opiekun: A. Łagowska

Laureat:

Łukasz Trześniowski kl. I

Opiekun: B. Zarzycka

 

 

 

 

 

------------------------------

 

 

 

 

 

----------------------------------

Gminny Konkurs Plastyczny

„Ziemniaki-Cudaki”

I miejsce: Kinga Buczek  kl. II

III miejsce: Aleksy Horoszko kl. II

Opiekun: A. Łagowska

 

I miejsce: Jakub Herda kl. I

Opiekun: B. Zarzycka

 

 

 

-------------------------------

 

 

 

------------------------------

Gminny Konkurs Recytatorski „Talenty Niepodległej”-

I miejsce: Tomasz Hałasa III a gim

II miejsce: Paula Litwin V b

II miejsce: Lena Gęborys IV b

Wyróżnienie: Anna Litwin IV b

Opiekun: B. Jarczak

Wyróżnienie:

Wiktoria Żółkiewska kl. I

Opiekun: B. Zarzycka

 

 

 

 

 

 

---------------------------------

 

 

 

 

 

----------------------------

Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej

„Talenty Niepodległej”

I miejsce: Lena Gęborys IVb

I miejsce: Natalia Świerczyńska III a

Opiekun: A. Rojek

                  J. Kiecana

II miejsce: Noelia Borek kl. I

III miejsce: Maja Marek kl. I

wyróżnienia:

Magda Gałan kl. I

Maja Mikołajczyk kl. I

Opiekun: B. Zarzycka

 

 

 

 

----------------------------------

 

 

 

 

------------------------------

Gminny Konkurs Plastyczny „Stroiki i szopki”

I miejsce: Milena Dębska kl. I

III miejsce: Maja Mikołajczyk kl. I

Opiekun: B. Zarzycka

 

 

-----------------------

 

 

-------------------------------

Eliminacje gminne Powiatowego Konkursu Recytatorskiego
im. T. Zamoyskiego

II miejsce:  Paula Litwin V b

II miejsce: Anna Litwin IV b

Opiekun: B. Jarczak

VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski im. T. Zamoyskiego

III miejsce: Paula Litwin V b

Opiekun: B. Jarczak

 

 

 

 

-------------------------

IV Gminny Konkurs Recytatorski „Patriotyzm w sercu dziecka”

III miejsce:  Lena Gęborys IV b

Opiekun: B. Jarczak

 

III miejsce: Gabriela Tokarska VIII a

Opiekun: W. Buczek

 

 

-----------------------------------

 

 

---------------------------------

 

 

 

----------------------------------

Powiatowy Konkurs Recytatorski ,,Dla Niepodległej”

II miejsce: Paula Litwin V b

Wyróżnienie: Lena Gęborys IV b

Wyróżnienie: Tomasz Hałasa III a  gimnazjum

Opiekun: B. Jarczak

 

 

 

----------------------------------

 

 

----------------------------

Eliminacje powiatowe „Jesienny Konkurs Recytatorski”

nagroda z nominacją

Paula Litwin V b

Opiekun: B. Jarczak

XXII Jesienny Konkurs Recytatorski – turniej wojewódzki

Paula Litwin V b – laureatka

Opiekun: B. Jarczak

Konkurs Pięknego Czytania

II miejsce: Monika Kukiełka kl. II

III miejsce: Mikołaj Koper kl. III

Opiekunowie: A. Łagowska,
                        E. Litkowiec

 

 

--------------------------------------

 

 

------------------------------------

 

 

 

--------------------------------------

Konkurs recytatorski poświęcony Mieczysławowi Romanowskiemu

I miejsce: Bartłomiej Kiecana VIII a

Opiekun: W. Buczek

 

---------------------------------

Gminny Konkurs Piosenki „Z wiosenną nutką”

 I KATEGORIA - ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

I miejsce - Maja Ziober 
Opiekun: I. Skroban

 

   II KATEGORIA - KLASY I - III

III miejsce - Maja Marek  opiekun: p. B. Zarzycka

wyróżnienie - Monika Kukiełka Opiekun: p. A. Łagowska

 

   III KATEGORIA - KLASY IV - VI

I miejsce - Anna Litwin

wyróżnienie - Natalia Pogudz Opiekun: E. Nieścior

 

   IV KATEGORIA - KLASY VII, VIII oraz  III GIMNAZJUM

I miejsce - Natalia Świerczyńska

III miejsce - Wiktoria Szymańska

wyróżnienie - Karolina Paska  Opiekun: p. Janusz Kiecana

 

   V KATEGORIA - UCZNIOWIE SZKÓŁ MUZYCZNYCH

wyróżnienie - Emilia Suska Opiekun: p. Janusz Kiecana

 

 

 

 

 

------------------------------------

 

 

 

 

-------------------------------

Konkursy sportowe

 

Etap gminny

Etap powiatowy

 

Etap wojewódzki

 

Puchar Wójta Gminy Susiec
w Tenisie Stołowym

Klasy I – III chłopcy

I miejsce – Kacper Łoś

II miejsce – Tymoteusz Turczanik

III miejsce – Hubert Turczanik

Klasy IV – VI chłopcy

III miejsce – Kacper Herda

Klasy VII, VIII i gimnazjum dziewczęta:

II miejsce – Zuzanna Gęborys

III miejsce – Magdalena Paska

Klasy VII, VIII i gimnazjum chłopcy:

I miejsce – Igor Grad

II miejsce – Janusz Grad

III miejsce – Sebastian Kowalczuk

Opiekun: M. Fanfara

 

 

 

------------------------------------

 

 

 

---------------------------------

Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
„Młodzież zapobiega pożarom”

Młodsza kategoria wiekowa

 klasy IV - VI:

I miejsce – Jakub Lasota - VI

II miejsce – Jakub Gęborys – V a

III miejsce – Anna Litwin – IV a

Starsza kategoria wiekowa

klasy VII, VIII oraz gimnazjum:

I miejsce – Mikołaj Korkosz - VIII b

II miejsce – Piotr Skiba - VII

IV m. – Zuzanna Gęborys - VIII b

Opiekun: M. Fanfara, M. Koper

Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
„Młodzież zapobiega pożarom”

Młodsza kategoria wiekowa

 klasy IV - VI:

Udział: Jakub Lasota - VI

Starsza kategoria wiekowa

klasy VII, VIII oraz gimnazjum:

Udział:  Mikołaj Korkosz - VIII b

 

Opiekun: M. Fanfara, M. Koper

 

 

 

 

 

 

 

-----------------------------------

 

 

 

 

 

 

 

 

----------------------------------

Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Grupa I:  klasy IV - VI:

I miejsce drużynowo:

Jakub Gęborys – V a

Kamil Gałan – V b

Paula Litwin – V b

Sandra Kołodziejczyk – V b

I miejsce indywidualnie: Paula Litwin V b

 

Grupa II:  klasy VII – VIII i gimnazjum:

I miejsce drużynowo:

Michał Słotwiński – VIII b

Piotr Skiba – VII

Jakub Skiba – III b

I miejsce indywidualnie:
Michał Słotwiński III b

Opiekun: M. Fanfara, M. Koper

Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa
w Ruchu Drogowym
Grupa I:  klasy IV - VI:

VIII miejsce drużynowo:

Jakub Gęborys – V a

Kamil Gałan – V b

Paula Litwin – V b

Sandra Kołodziejczyk – V b

 

Grupa II:  klasy VII – VIII i gimnazjum:

V miejsce drużynowo:

Michał Słotwiński – VIII b

Piotr Skiba – VII

Jakub Skiba – III b



Opiekun: M. Fanfara, M. Koper

 

 

 

 

 

-------------------------------------

Mistrzostwa Powiatu LZS
w Biegach Przełajowych

Miejsca indywidualne:

Klasy III – IV szkoły podstawowe chłopcy: rocznik 2008 – 2009

II miejsce: Jakub Gęborys V a

Klasy VII – VIII szkoły podstawowe dziewczęta: rocznik 2004 – 2005

I miejsce: Weronika Jakubska VIII a

II miejsce: Patrycja Nieścior VII

III miejsce drużynowo

Opiekunowie: M. Fanfara, M. Koper

 

 

 

 

 

-----------------------------------

Gminne Zawody Sportowe z okazji Dnia Dziecka

I miejsce: Jakub Herda, Weronika Jakubska, Gabriel Lipian

II miejsce: Jakub Gęborys, Gabriela Grad

III miejsce: Faustyna Buczek,

Karol Koper, Julia Gałan, Bartosz Łasocha, Monika Kukiełka, Magdalena Ważna

II miejsce: drużyna piłki nożnej

Opiekunowie: Nauczyciele wf.

 

 

 

---------------------------------------

 

 

 

-----------------------------

 

 

Konkursy inne

 

Etap gminny

Etap powiatowy

 

Etap wojewódzki

 

 

 

 

---------------------------------

Etap II

Ogólnopolski Konkurs Historyczny "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948.

w walce o wolną Polskę". 

Roksana Lipian  VIII a

Opiekun: B. Łasocha

 

Mikołaj Korkosz – VIII b

Opiekun: Jan Skroban

Etap III

Ogólnopolski Konkurs Historyczny "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948. w walce o wolną Polskę". 

Roksana Lipian  VIII a  zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego.

Opiekun: B. Łasocha

 

 

 

-----------------------------

 

 

 

------------------------------------

Konkurs historyczny „Warto być Polakiem”

udział na etapie wojewódzkim :

Lipian Roksana VIII a

Lasota Aleksandra VIII a Krzyszycha Patrycja VIII a

Opiekun: B. Łasocha

 

 

 

 

 

 

 

 

---------------------------------

Powiatowy Konkurs
„Moda na odblaski”

I miejsce:

Joanna Bartosik – VIII a

Patrycja Krzyszycha – VIII a

Aleksandra Lasota – VIII a

Zuzanna Gęborys – VIII b

Laura Ostromęcka – VII

Justyna Soluch – VII

Jakub Lasota – VI

Paula Litwin – V b

Opiekun: M. Koper

II miejsce:

Maja Mikołajczyk - I

Gabriela Bondyra - I

Kinga Buczek - II

Ewelina Kość -  IV b

Natalia Pogudz – IV a

Oliwia Zawiślak – IV a

Marcin Bryk - II

Wiktoria Kowal - III

Opiekun: E. Litkowiec

 

Finał Wojewódzki Konkursu
„Moda na odblaski”

Joanna Bartosik – VIII a

Patrycja Krzyszycha – VIII a

Aleksandra Lasota – VIII a

Zuzanna Gęborys – VIII b

Laura Ostromęcka – VII

Justyna Soluch – VII

Jakub Lasota – VI

Paula Litwin – V b

Opiekun: M. Koper

 

 

 

 

 

 

----------------------------------

Wojewódzki Konkurs z Języka Angielskiego „Click On Maniac”

II etap

Julia Kwiecińska IV a

Kinga Skroban V a

Karolina Kość VI

Julia Żybura VII

Jakub Gęborys VIII a

Opiekun: Joanna Gęborys

Kinga Leńczuk III b gimnazjum

Opiekun: T. Bakaj

Wojewódzki Konkurs z Języka Angielskiego „Click On Maniac” 3 uczniów zakwalifikowanych do III etapu

 Julia Kwiecińska IV a

Kinga Skroban V a  

Jakub Gęborys VIII a

 Opiekun: Joanna Gęborys

 

 

 

 

------------------------------------

Konkurs „Tomaszów Lubelski – od przeszłości do teraźniejszości.

Wyróżnienia:

Roksana Lipian VIII a

Kacper Kiecana III a

Opiekun: B. Łasocha

 

 

--------------------------------

 

 

-----------------------------

 

 

---------------------------------------

X edycja konkursu „Wędrujemy po mapie świata”

Finalistka: Roksana Lipian VIII a

Opiekun: U. Bartoszek

 

 

 

 

 

 

 

------------------------------------

 

 

 

 

 

 

 

-----------------------------------------

Wojewódzki Konkurs „The Globetrotter”

Test z zakresu historii i kultury Polski

II miejsce: Roksana Lipian VIII a

Opiekun: B. Łasocha

Test z zakresu historii i kultury krajów anglojęzycznych

Wyróżnienie: Julia Żybura VII

Prezentacja multimedialna

I miejsce: Bartłomiej Kiecana, Patrycja Krzyszycha, Aleksandra Lasota, Michał Słotwiński 

Opiekun: J. Gęborys

 

 

Gminny Konkurs Wiedzy Prewencyjnej „JESTEM BEZPIECZNY”.

I miejsce drużynowo: Ewelina Kość, Paula Litwin i Mikołaj Bondyra

Opiekun: M. Koper

 

 

 

Powiatowy Konkurs Wiedzy Prewencyjnej „Jestem bezpieczny”

IV miejsce drużynowo

Opiekun: M. Koper

 

 

 

---------------------------

 

 

-----------------------------

 

 

-------------------------------

XI edycji Wojewódzkiego Konkursu Ekologiczno – Regionalnego „Lubelszczyzna – moja Mała Ojczyzna” przebiegającego ph.:
 „Lubelskie Green Velo”.

III miejsce – Oliwia Błauciak, Jakub Lasota i Marta Sadło (kl.VI)

Opiekun: B. Żelasko

Wyróżnienie:

Michał Słotwiński i Mikołaj Korkosz VIIIb ,

Jakuba Skibą III b

Opiekun: M. Fanfara

Koordynator: U. Bartoszek

 

------------------------------

Powiatowy Konkurs matematyczny dla Klas VI

Finalistka: Karolina Kość

Opiekun: M. Mielniczek

 

----------------------------

 

 

--------------------------------

Konkurs „Matematyka z kalkulatorem graficznym”

Kwalifikacja do finału wojewódzkiego: Wojciech Hałasa VII

Opiekun: M. Mielniczek

 

 

---------------------------------

Gminny konkurs „Nałogi wrogiem człowieka i jego rodziny” 

 I miejsce w kategorii „Wiedza” dla zespołu: Wiktoria Kłus, Mikołaj Bondyra i Jakub Lasota VI kl. 

Opiekun: Mieczysława Mielniczek

 

 

 

-----------------------------------

 

 

 

--------------------------------

 

 

 

--------------------------------

 

 

 

-----------------------------------

Wojewódzki szczebel XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939–1948

Laureatka: Roksana Lipian VIII a

Opiekun: B. Łasocha

 

 

---------------------------

Konkurs czytelniczy
„Read books in English”

II miejsce:  Gabriela Tokarska VIII a III miejsce: Roksana Lipian VIII a

Opiekun: J. Gęborys

 

 

---------------------------

 

 

 

------------------------------------

 

 

 

---------------------------------

WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKOWY pt. „Cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Wyróżnienie: Patrycja Krzyszycha VIII a

Opiekun: W. Buczek

 

 

 

---------------------------

Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Żak”

Laureat: Kacper Kiecana III a,   Martyna Bryk III b

Opiekun: B. Jarczak, W. Buczek

 

 

--------------------------

Gminny Konkurs Kaligraficzny

I miejsce: Wiktoria Kowal III

Opiekun: E. Litkowiec

I miejsce: Monika Kukiełka II

Opiekun: A. Łagowska

III miejsce: Magdalena Ważna I

Opiekun: B. Zarzycka

 

 

 

--------------------------------------

 

 

 

-------------------------------

 

Konkurs o zdrowiu w ramach programu edukacyjnego
„Trzymaj formę”

Finalistki: Kinga Leńczuk III b

             Kinga Gałan III b

Opiekun: T. Kłus

 

 

 

Konkursy ogólnopolskie i międzynarodowe

 

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny  „Polskie rzeki – naturalne i historyczno - kulturowe dziedzictwo”.

wyróżnienie

Joanna Pardus III b gimnazjum

Opiekun: U. Bartoszek

X Ogólnopolskie Zawody Narciarskie o „Puchar Gryfa”

I miejsce: Jakub Gęborys kl. V a

II miejsce: Łukasz Gałan kl. V b

III miejsce: Kamil Gałan kl. V b

Opiekun: M. Fanfara

IX Ogólnopolski Pijarski Konkurs Gramatyczny  im. o. Onufrego Kopczyńskiego.

Tytuł finalisty: Kacper Kiecana III a

Opiekun: B. Jarczak

 

Ważne wydarzenia:

 

  • 07.09.2018 r.  - Akcja ,,Narodowe czytanie” -  interpretacja fragmentów ,,Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.
  • 12.10.2018 r.   - Ślubowanie uczniów klasy I.
  • 12.10.2018 r.   - Akademia szkolna z okazji DEN (kl. III gimnazjum).
  • 13.10.2018 r.   - Święto Patrona Szkoły.
  • 07.11. 2018 r.  - Uroczystość przekazania relikwii św. Jana Pawła II przez Jego Ekscelencję Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego.
  • 09.11.2018 r.   - Akademia  szkolna z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę (kl. V) ,,Pisk białego orła”.
  • 09.11.2018 r.   - Szkolny koncert piosenek żołnierskich i patriotycznych.
  • 11.11.2018 r.    - Uroczystości Gminne z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
  • 22.01.2019 r.  - Szkolny koncert kolęd. Dzień Babci i Dziadka.
  • 12.03.2019 r.  - Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
  • 28.04.2019 r. - Organizacja Eliminacji Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
  • 07.05-14.05.2019 r. odbył się VI etap programu polsko – ukraińskiej wymiany młodzieży pod hasłem „Języki obce w działaniach młodzieży”.
  • 15.05.2019 r. - Organizacja XI edycji Wojewódzkiego Konkursu Ekologiczno –       Regionalnego „Lubelszczyzna – moja Mała Ojczyzna” przebiegającego ph.: „Lubelskie Green Velo”.
  • 27.05.2019 r. - Szkolny koncert piosenek z okazji Dnia Matki.
  • 30.05.2019 r. -Dzień Samorządności.
  • 31.05.2019 r.  - Organizacja gminnych zawodów sportowych z okazji Dnia Dziecka.
  • 04.06.2019 r. - Prezentacja projektu – „30 rocznica wyborów czerwcowych”.

 

Wolontariat:

 

  • 29.11.2018 r. - Organizacja zbiórki żywności w ramach akcji "Szlachetna Paczka" uczniowie biorący udział w projekcie "Z nauką za Pan brat" z klas VII, VIII a oraz VIII b. 
  • Akcja „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” – Harcerze z 10 DH Traperski Krąg.
  • 13.01.2019 r. - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – Harcerze z 10 DH Traperski Krąg zbierali fundusze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
  • Wolontariat podczas akcji Fundacji DKMS – rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi.
  • Wolontariat w Mieszkaniu Chronionym w Suścu.
  • Wolontariat podczas „Ultramaratonu Roztocze 2019”.

 

Opracował: Mariusz Fanfara

 

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )